Шнури з мішковини, шпагат, шнур
Бічівка - види, застосування
Мотузка - тонкий, але міцний вид шнура, який можуть виготовляти з натуральної сировини або штучного. Дуже часто мотузку називають шпагатом. А застосування мотузка знайшла в різних сферах, у тому числі і в творчості. Майстрині дуже часто застосовують її для своїх робіт. З цим матеріалом дуже просто працювати, він недорого коштує і має низку переваг перед іншими аналогічними матеріалами. Вироби з мотузки мають якусь недбалість, але при цьому залишаються дуже оригінальними і привабливими.
Які існують види мотузки
Мало хто знає, що мотузка існує різних видів. І найпопулярнішими можна вважати:
- Мотузка із сизалю. Джут, так ще називають мотузку, яка виготовляється з такого натурального матеріалу, як сизаль, відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. Вона досить жорстка і має грубуваті волокна, які стирчать на всі боки. Таку мотузку часто використовують для оформлення інтер'єру, а також для упаковки.
- Мотузка з поліаміду. Дана мотузка виготовляється з синтетичного матеріалу і вважається найдешевшим варіантом джуту. Головна перевага поліамідної мотузки – міцність. Вона здатна витримувати великі навантаження і відрізняється стійкістю до високих температур та УФ променів. Застосовують такий мотузок у побуті, сільському господарстві та декорі.
- Льонопеньковий джут. Виходячи із самої назви зрозуміло, що виготовляють таку мотузку із льону. Використовують такі мотузки у промисловості.
- Джутова. Такі мотузки є найпопулярнішими у рукоділлі. Їх
- використовують у флористиці, декупажі, при упаковці подарунків, створенні біжутерії тощо. Це універсальний матеріал, який точно знайде своє застосування та не залишиться невикористаним.
Основні переваги джутової мотузки
Якщо говорити про використання джутової мотузки в рукоділлі, то популярність такого матеріалу обумовлена низкою переваг:
1. Міцність та довговічність. Це, мабуть, основні критерії декоративного матеріалу. Адже створюючи вироб хочеться, щоб він не втратив свій зовнішній вигляд за короткий проміжок часу. Такий джут зовсім не боїться вологи, сонячних променів та перепаду температури.
2. Доступна вартість. Перевага полягає ще й у тому, що купити таку мотузку можна не тільки в бобіні, а й на метраж.
3. Легкість у використанні. Джутова мотузка - досить м'який матеріал. Їй дуже легко працювати, адже можна надати абсолютно будь-якої форми.
4. Привабливий зовнішній вигляд. Дуже часто застосовують мотузку для роботи для оформлення таких стилів, як рустик або сільський. Нерідко її можна зустріти на еко-виробах.
5. Екологічність. Мотузка не викликає алергію, тим самим є абсолютно безпечною для людини. До того ж, вона не електризується.
Вибір мотузки
Займаючись рукоділлям, дуже часто виникає проблема саме з вибором матеріалів. І мотузка не виняток. Адже асортименти такого матеріалу досить великий. Магазин “Млин-рукодельник” пропонує мотузки різної товщини та квітів.
Якщо говорити про товщину, то можна зустріти мотузки від 2 мм до 16 мм, а то й товщі. Вибираючи за цим критерієм, необхідно чітко розуміти сферу застосування. Чим товщі мотузка, тим складніше надати їй потрібну форму. Однак логічно, що товста мотузка краще впорається з різними навантаженнями.
А ось щодо кольору, то тут все індивідуально. Але ціна на мотузку доступна, тому краще в арсеналі мати як натуральні, так і пофарбовані. Це дозволить вам підібрати джут під будь-який виріб. Існує також вибілена мотузка, вона має молочний відтінок і є досить універсальною.
Якщо говорити про те, де можна застосовувати мотузку, то все залежить від вашої фантазії. Скрапбукінг, декупаж, флористика. Неможливо перерахувати все те, де можна використовувати такий матеріал. З його допомогою можна надати оригінальності будь-якому предмету.
Догляд за предметами із джута
Оскільки сама мотузка не боїться ні вологи, ні перепадів температур, ні інших сторонніх акторів, то вироби з мотузки не вимагають особливого догляду. Так, вироби можна прати або протирати вологою ганчіркою. Головне, щоби основа не боялася вологи.
Єдине, що може пошкодити предмет із мотузки – гострі предмети. Вони можуть розрізати матеріал.
Використовуйте мотузку у своїй творчості та створюйте привабливі вироби, які точно радуватимуть погляд не один день.