Екошкіра, кожзам для рукоділля
Що таке екошкіра для рукоділля?
Що зараз тільки не знайдеш на полицях магазину в частині товарів для рукоділля, а також хобі і творчості. Там же можна знайти і такий матеріал, як еко-шкіра. Екокожа - нетканий штучний матеріал, при створенні якого не використовують ніяких ПВХ. Купити такий матеріал сьогодні не складно. Екокожа, до того ж, вважається досить високотехнологічним матеріалом. В її основі - тканина, створена з бавовни або поліефіру, на яку наносять поліуретан з мікропорами. Він, в свою чергу, формує захисну плівку від зовнішніх впливів. Саме такий нелегкий процес створення екокожі покращує її характеристики: зовнішні, технічні та функціональні.
Види екокожі
Давайте розглянемо різні варіанти, які існують на сьогоднішній день:
- шкірзам:
- "Голограма";
- "Сітка блискуча";
- "Жатка";
- "Чешуйка";
- стеганая екошкіра;
- екошкіра "наппа";
- тягнеться (стрейч);
- перфорована;
- екошкіра з глітером або візерунками;
- глянсова;
- характерна натуральної шкіри;
- з текстурою;
- матова;
- з дрібними і великими мікропорами.
Сміливо можна говорити, що все залежить від зовнішніх характеристик матеріалу - кожному виду штучної шкіри притаманний свій рівень декоративності. Варто також уточнити, що екошкіра продається у вигляді листів А4, це зроблено для зручності.
Особливості
Матеріал екокожі досить поширене явище, якому притаманне наступні характеристики і особливості:
- висока екологічність (при виробництві використовують матеріали, що не виділяють шкідливих речовин);
- велика здатність декорування;
- протиалергенний матеріал;
- двухслойность, м'якість і, відповідно, гнучкість матеріалу;
- легкість в догляді за матеріалом;
- зносостійкість і довговічність;
- піддається впливу різних барвників або акрилових фарб;
- містить в собі пористу, а значить і дихаючу структуру;
- доступна ціна.
Переваги такої екокожі
Її абсолютне гідність і першість в тому, що від натуральної шкіри вона мало чим відрізняється: як і зовнішніми, так і функціональними характеристиками. А якщо виріб з екокожі практично не має зрізів (де могла б бути видно текстильна основа), то чи не професіоналу буде досить важко відрізнити її від натуральної шкіри.
Застосування екокожі у рукодільниць
Існує величезна кількість варіантів застосування екокожі при створенні декору, інтер'єру, аксесуарів в рукоділлі. Наприклад, вона може бути застосована в шиття, флористики, декупаж, скрапбукінге, розпису і навіть топіарне мистецтві. Вже протягом довгого часу Екокожа використовують при створенні різних аксесуарів, прикрас, одягу. Таке доповнення додає особливого "шарм" предметів декору. Не забуваємо і про різні підробки, скриньках та образотворчому мистецтві. Створити шедевр під силу навіть новачкові цієї справи! Йдеться навіть про листівках, закладках і обкладинках.
Інструменти при роботі з екокожа
Всі вироби, створені за допомогою екокожі, досить не важкі у виготовленні. Тому якщо ти - новачок, то не переживай, ти безумовно впораєшся! Головне - мати при собі набір усіх необхідних інструментів. Який саме варто використовувати інструмент - зрозуміти не складно. Це буде залежати від того, яку техніку ти будеш використовувати і який тип підробки збираєшся втілити в життя. По-перше - ножиці. Вони необхідні практично завжди. Радимо перевірити, щоб вони були гострими, інакше зрізи матеріалу будуть не гладкими і, можливо, не рівними. Також один з найнеобхідніших інструментів для роботи - це клейовий пістолет і термоклей. Якщо таких немає, то можете замінити будь-яким іншим, але головне, щоб той мав хорошу і надійну фіксацію.Подойдет також спеціальний клей для роботи зі шкірою. Якщо ви захочете оформити додати до підробки "брязкалець", то краще використовувати термо-стрази. Але в такому випадку знадобиться не клей-пістолет, а спеціальний паяльник для страз. І останній пункт, який може стати в нагоді при створенні абсолютно будь-підробки - це олівці, крейда, голки і нитки. Все просто - вони допоможуть ставити мітки.