Поради щодо підбору бісеру для вишивки
Вишивка бісером — досить захопливий і трудомісткий тип рукоділля. Але все ж результат того вартий! Такі картини незмінно привертають до себе увагу, вони тішать, дивують і нікого не залишають байдужим. Основним критерієм вдалого зовнішнього вигляду картини з бісеру є добір якісного бісеру та якісно зробленої схеми для вишивання бісером. Кожна вишивальниця перед тим, як зайнятися вишивкою готує всі необхідні матеріали та інструменти. У цій статті ми розповімо вам про те як же правильно вибрати бісер для вишивки. Чеський бісер — матеріал не з дешевих і тому вибирати його треба дуже уважно. Пропонуємо вам кілька простих рекомендацій щодо того, як вибрати бісер і як за ним доглядати.
1. Перед тим, як купити бісер, розгляньте уважно його калібр в пакованні — бісер має бути весь калібрований — одного розміру. У жодному разі не беріть бісер, якщо ви помітили, що бісеринки не одного розміру, різної довжини, зі зміщеним центром. Такий бісер не тішитиме вас під час роботи з ним, і в результаті трудомістка картина з бісеру, навіть за чудової, красивої та якісної схеми для вишивки не тішитиме вас своїм виглядом. Тому дуже сер'єзно віднесіться до підборіддя бісеру для вишивки.
2. Якщо ви купили фарбований усередині бісер, то вишивку з ним краще не прати. Оскільки під час прання такий бісер втратить колір. Тому цей бісер найкраще використовувати для картин як перехідні відтінки кольору. Якщо під час вишивання на пальцях залишаються фарбувальні речовини від бісеру, то не варто розраховувати на його довговічність.
3. Під час купівлі рубки або скляруса треба звернути увагу на їхні краї. На них не має бути відколів, інакше рано чи пізно такі краї перетрут нитка.
4. Якщо під час роботи вам необхідно використовувати кілька кольорів, особливо за рахункової вишивки, тоді дивіться на те, щоб калібр бісеру був однаковим. Ми вже писали про те, що для гарного результату бісер для вишивання має бути обов'язково одного розміру.
5. Також під час вибору бісеру треба звернути увагу на його отвори. Вони мають бути відкритими й однакового діаметра. Розширити отвори вже буде неможливо, тому, якщо ви в чомусь сумніваєтеся, такий бісер краще не купувати.
6. Готову вишивку з бісеру можна прати, але тільки якщо ви впевнені в його забарвленні. Навіть у бісеру фірми Preciosa є кольори, які виробник не рекомендує піддавати пранню. Прасувати вишивку рекомендується тільки з виворітного боку, підклавши водночас під ваше творіння м'яку тканину. Пил можна змахувати з вишивки м'якою фланеллю або пензликом. Спіртом протирати вироби з бісеру не рекомендується. А ось скляний бісер (у разі його забруднення) можна занурити в розведений нашатирний спирт. Тоді весь бруд без зусиль від нього відстане.
Якщо Ви будете дотримуватися цих порад, і використовувати у роботі тільки якісні матеріали — чеський бісер Preciosa и якісні схеми для вишивання бісером, то результат вашої праці тішитиме Вас і ваших близьких довгі роки, а робота принесе Вам тільки радість і задоволення.
- Новорічний декор на основі пінопластових заготовок у вигляді куль — це ідеальне поєднання простоти та фантазії. Пінопластові заготовки легкі, зручні для декорування й відкривають безліч можливостей для творчості. На основі цих заготовок можна створити ялинкові прикраси або святковий декор для інтер’єру.
- Якщо ви ще ніколи не працювали з фатином, то саме час спробувати! Це той матеріал, з яким легко, весело і просто творити. Уявіть, що за кілька хвилин ви власноруч зробите пишну спідничку для дитячого свята або чарівний обруч із квітами.