Підбір квітів бісеру для прикрас і біжутерії в техніці бісероплетення
Одним із найважливіших критеріїв краси виробів із бісеру є правильність колірних поєднань. Прикраса з красиво підібраних квітів бісеру зачаровуватиме своєю красою й гармонійністю. Для цього зовсім не обов'язково бути художником, просто необхідно знати основні закони підбору кольору.
1. Усі кольори діляться па теплі та холодні. До теплих належать — червоний, жовтогарячий, жовтий. Холодні кольори асоціюються з водою, льодом, травою. Це зелений, фіолетовий, синій, блакитний.
2. Усі теплі та холодні кольори входять до групи хроматичних або кольорових. Протипоживність їм становлять ахроматичні, або безбарвні, до яких належать білий, сірий, чорний і їх відтінки.
Водночас хроматичні кольори розрізняються ступенем насиченості кольору: одні темніші, інші світліші. Поєднання таких кольорів називають контрастністю.
3. Усі хроматичні кольори розрізняються також і за тоном. Є безліч відтінків червоного, синього, зеленого кольорів. З ахроматичними кольорами все гаразд. Всі вони розрізняються лише за ступенем наближення до білого.
Перемістимо до справи. Нижче перераховані кольори та їх поєднання. Керуючись цим списком, ви зможете легко підібрати колірне рішення фону та візерунка виробу.
• Червоний — жовтий, чорний, коричневий, сірий, жовтогарячий, білий, синій, бежевий.
• Жовтогарячий — червоний, жовтий, зелений, білий.
• Жовтий — червоний, синій, коричневий, блакитний, жовтогарячий, чорний, сірий, фіолетовий, білий.
• Зелений — з йоровий, жовтий, жовтогарячий, коричневий, чорний, білий.
• Блакитний — синій, жовтий, білий.
• Синій — білий, блакитний, сірий, коричневий, бежевий, жовтий, рожевий.
• Фіолетовий — рожевий, білий, сірий, чорний, жовтий.
• Коричневий — жовтий, рожевий, білий, бежевий, сірий, зелений, бузковий.
• Бежевий — червоний, синій, фіолетовий, коричневий, білий.
• Бузковий — білий, фіолетовий, коричневий.
•Рожевий — синій, блакитний, фіолетовий, білий, коричневий.
• Білий — поєднується з усіма насиченими та середньонасиченими кольорами.
Дуже часто перед початком роботи виникає питання, який колір бісеру вибрати для основного фону. Подивімося, що означає кожен із квітів, і може бути це допоможе вам під час добору бісеру для роботи.
Червоний. З давніх-давен червоний колір вважається кольором богів і королів. Водночас він попереджає про небезпеку, закликає до обережності і є кольором уваги. Астрологи відносять його до стихії вогню та говорять про приладдя до планети Марс. З погляду давньої індійської медицини (Аюрведи), червоний колір чинить збудливу дію на нервову систему людини.
Абсолютно безперечно те, що в сучасному світі червоний колір означає любов.
Рожевий. Колір ніжних, трохи розкритох бутонів. Він, на думку психологів, заспокоює нервову систему та покращує настрій. Рожевий є також кольором мрії та надії. А ось давні маги були абсолютно впевнені, що він здатний привертати, і часто рекомендували використовувати його молодим власникам для приваблення чоловіків.
Жовтогарячий. Яскравий колір, що уособлює сонячне тепло. Індійці вважають, що він має омолоджувальний, ефект, зміцнює волю й навіть підтримує сексуальність.
Однак не варто надто перейматися, позаяк надлишок жовтогарячого кольору може викликати перегрівання організму. А ось у молодіжному розумінні оранжевий колір і зовсім означає важке божевілля.
Жовтий. Стародавні його називали «застиглим сонячним кольором». До 19 ст. він вважався божественним, потім жовтий колір став символізувати заміну. Народні цілителі говорять, що жовтий приводить усі функції організму в стан повної гармонії. Він також має властивість лікувати від безсоння й збуджувати апетит.
А ось на молодіжному слензі жовтий колір означає легке божевілля. А взагалі це колір радості та щастя.
Зелений. Його значення зрозуміле кожному. Це колір природи, трави, життя та відродження. Він заспокоює й додає сили. Деякі дівчата стверджують, що зелений колір може неабияк поліпшити стан хворого у разі простудних захворювань, порушень зору. Водночас деякі знахарки стверджують, що надлишок зеленого може неабияк збільшити концентрацію жовчі.
Блакитний. Цей колір вважається кольором енергійних і сміливих людей. А ось для боязких він є символом страху. Блакитний заспокоює й налаштовує на приємні спогади, мрії.
Є добра новина для тих, хто хоче позбутися зайвих кілограмів. Блакитний колір знижує апетит! Ефективна «дієта» як браслет на зап'ястку непомітно допомагатиме в просуванні до заповітної мети. Хіппі позначили блакитний колір дружби.
Синій. Цей колір здавна вважається магічним, таємничим. Він є кольором темного неба, його вічного спокою, «квіт густої ночі», як називали його в давнину. На Сході його використовували під час лікування буйних втручань.
У наш час таємничий і загадковий синій колір уособлює спокій і гармонію.
Фіолетовий. Він вважається кольором поетів, філософів і мислителя. Часто його називають кольором мудреців. Психологи стверджують, що це колір суперечливості. Те саме можна сказати й про тих, хто його вибирає.
Фіолетовий колір є ще таємничішим, ніж синій. Найімовірніше, це пов'язано з тим, що в ньому змішані два початку — синій і червоний, холодний колір води та жаркий, вогненний. Майстри хромотерапії стверджують, що суперечливий фіолетовий колір підвищує працездатність, розвиває чистоту. Але у разі «передозування» він може викликати стан депресії.
Білий. У цього кольору дуже багато значень: «добре», «удача», «очищення», «завдання». Багато хто вважає його жіночим кольором. Білий колір шляхетний. Він символізує дитячу невинність і чистоту, свіжість раннього ранку, кришталеву росу на траві та кришталево прозору базиру.
Чорний. Він символізує ніч, знищення і пробудження. Ті, хто віддає перевагу чорному кольору, часто є дуже наполегливими людьми, проте вони не завжди реально можуть оцінити ситуацію.
Не варто вважати, що чорний — це колір трауру. Він швидше, строгий і офіційний, ніж траурний. Проте в молодіжному розумінні чорний — це колір ізоляції.
Загалом, прикраси з бісеру — справа індивідуальна. Виготовляти їх бажано з урахуванням характеру та переваг майбутнього власника. Правильне колірне рішення бісерного ланцюжка, браслета, пояса та іншого може перетворити звичайну прикрасу на захисний талісман.
Під час добору кольору бісеру не варто забувати й про матеріал, з якого зроблені бісерці та намистини. Наприклад, якщо поєднувати в одному виробі пластмасові бісеринки та скляні, то візерунок, виготовлений скляним бісером, візуально «провалюватиметься» і загублюватиметься на тлі пластмасових. Найкраще, якщо весь бісер у виробі буде з одного матеріалу. Однак у будь-якому правилі є винятки. Наприклад, вироби, виготовлені з бісерних залишків і різноманітного матеріалу, можуть тільки виграти.
- Пуансетія, або "Різдвяна зірка", - це яскрава червона квітка, яка стала символом зимових свят, Різдва та Нового року. У багатьох країнах саме її обирають для прикрашання будинків під час святкового сезону. Завдяки своїм яскравим пелюсткам пуансетія символізує тепло, радість і затишок, створюючи неповторну атмосферу в оселі. Квітка пуансетії, виготовлена з фоамірану, стане чудовою альтернативою живій рослині, зберігаючи святковий вигляд багато років.
- Навички в'язання гачком дозволяють створювати унікальні іграшки. В тому числі й в’язані новорічні прикраси для святкового декору, які стануть справжньою окрасою ялинки або оригінальним подарунком для близьких. Такі іграшки випромінюють затишок і тепло ручної роботи, додаючи святковій атмосфері особливого шарму. Завдяки різноманіттю можливих форм та величезному асортименту пряжі різних кольорів і фактур, можна зв’язати як традиційні, так і сучасні прикраси, які стануть справжніми шедеврами.