Вишивка
Вишивка є одним із найпоширеніших і найдоступніших усім різновидам рукоділля. Упродовж багатьох століть вишивка удосконалювалася і дійшла до нас у формі чудового та цікавого мистецтва, різноманітних орнаментів, цікавих кольорооочисних ниток, а також різних технік і різновидів вишивки.
На сьогодні найпопулярніші такі різновиди вишивки:
- вишивка хрестом
- вишивка бісером
- вишивка стрічками
- гобеленова вишивка
Вишивка хрестиком була найсильнішим зневодненням. Наші предки надали дуже великого значення найменшим нюансам. Хрест символізує силу чотирьох стихій, розтягнуті в захисному жорі руки, протистояння темним силам, жіночу любов і чоловічий початок. Майстри-ручниці знали, як правильно потрібно вишивати хрестиком, щоб доля була прихильною. Кожен рух вишивальниці мав певне значення: перший стібок обов'язково накладався вліво, відкриваючи жіночий початок і материнську захисну енергетику, другий — вправо, закликаючи чоловічу силу. Вишивання було не простим ремеслом заради задоволення та відпочинку. Вишивка хрестом мала велике поширення: церковна вишивка ― різи церковнослужників і образи вишивалися тільки хрестом, одяг — сорочки, спідниці прикрашені національним орнаментом, вишивкою прикрашав домашній текстиль — подушки, покривала, фіранки, велике значення в Україні мали вишитірушники. Тепер вишивка хрестом стала для рукоділля швидше хобі, ніж необхідністю. У продажу — величезна кількість готових схем для вишивання, нитки та інші аксесуари. Красиві й оригінальні сучасні вироби, оформлені вишивкою: серветки, скатертини, грушники, панно, блузи, чоловічі сорочки та інші моделі одягу.
Вишивка бісером — мало чим відрізняється від звичайної вишивки хрестом, однак, швидший і легший. Вишивка бісером відома ще з глибокої давнини. З давніх-давен вишивальниці захоплювали своєю чудовою майстерністю, спочатку вишивкою перлами, потім у середині 17 століття — кольоровим скляним бісером. Склярусом прикрашався одяг, вишивалися картини із зображенням різних пейзажів, цирк, ікон і т.д. У наш час вишивка бісером стала знову популярною. Елементи вишивання бісером використовують не тільки в оздобленні одягу, що надає йому оригінального та ошатного вигляду, але й з успіхом прикрашають взуття, гаманці, чохли та сумочки. Величезну популярність має вишивка ікон і картин бісером.
Вишивка стрічками ― має власну багату історію, вона була поширена середньовічному Китаї та в Європі, особливо цінувалася під час дворів французьких королів. Сьогодні цей різновид рукоділля знову входить у моду. Її використовують і для створення оригінальних предметів інтер'єру, і для ексклюзивного оздоблення одягу та аксесуарів. Відмінність вишивки стрічками від звичайної вишивки в тому, що кінцевий результат виходить яскравим і незвичайним, ця техніка надає кожній роботі неповторність об'ємність і реалістичність. А виконати таку вишивку досить просто навіть людям, у яких дуже маленький досвід у цьому занятті. Застосувавши різні типи швів, можна створити прекрасний шедевр своїми руками. Вишити стрічкою можна все: від меблів і картин до сумок і іграшок, створюючи авторські аксесуари та предмети інтер'єру.
Гобеленова вишивка — чудова альтернатива навантаженню хрестику та гладінню і досить поширена в наш час. Як і більшість різновидів рукоділля, гобелен виник давно, дуже складно сказати, коли саме. Саме слово «гобелен» з'явилося у Франції у XVII столітті, коли там відкрилася мануфактура братів Гобеленів. Продукцію, яку вони випресували, називали на їхню честь — гобеленами. Тривалий час ця продукція була поширена на території Європи.
Гобеленові картини дуже високо цінувалися, позаяк вишивка гобеленів вимагав величезних витрат праці, часу та найвищої майстерності, яким володіли лише деякі майстри. Сучасна техніка дає змогу вишивати гобеленові картини способом, який чудово імітує колишню старовинну манеру переплетених ниток, але виконується дуже просто та швидко. Багато майстрів зазначають, що вишивка гобеленовим швом дається легше та швидше, ніж вишивка хрестиком, а результат виходить не менш гарним. Гобеленовий виділяється своєю ефектністю — правильно виготовлена робота має такий вигляд, як ніби картина виткана.
Тепер можна купити різноманітні схеми для вишивання гобеленовим швом, сюжети картин різноманітні та надихають майстрів на нові шедеври.
Процес вишивання цікавий. Заняття вишивкою розвиває естетичний смак, творчі здібності, прищеплює акуратність, посидючість, працьовитість.
- Новорічний декор на основі пінопластових заготовок у вигляді куль — це ідеальне поєднання простоти та фантазії. Пінопластові заготовки легкі, зручні для декорування й відкривають безліч можливостей для творчості. На основі цих заготовок можна створити ялинкові прикраси або святковий декор для інтер’єру.
- Якщо ви ще ніколи не працювали з фатином, то саме час спробувати! Це той матеріал, з яким легко, весело і просто творити. Уявіть, що за кілька хвилин ви власноруч зробите пишну спідничку для дитячого свята або чарівний обруч із квітами.