Заготівки для бісерних вишиванців — яку тканину вибрати?
Почнемо з того, що основою для вишивання бісером найчастіше слугує такий матеріал, як шовк, атлас, бавовна. Краще вибирати такий матеріал, який не мнеться й не забруднюється, тому що прати вишиту бісером роботу не рекомендується. Також матеріал не має бути занадто тонкий, інакше вага бісеринок деформує Ваш виріб. Зараз виробники заготівок для вишивання бісером використовують такі типи тканини — атлас, льон або домоткане полотно, і габардин. Розглянемо кожен із цих різновидів тканини.
Атлас. Нехай вас не бентежить назва атлас у характеристиках схем для вишивання бісером. Попри те, що така тканина досить тонка та легка, виробники схем для вишивання бісером врахували цю особливість — такі схеми ущільнені тонким шаром флізеліну, що не дає змогу бісеру стягувати тканину та деформувати її. Вишивати на такій схемі дуже приємно та легко. Малюнок на такій тканині нанесений дуже якісно, він не тьмяний і не «змажений». Вишита картина матиме дуже гарний вигляд, особливо, якщо ви використовуєте техніку часткової вишивки бісером. Але ось під час вишивання вишиваних цю тканину можна використовувати тільки тоді, коли ви володієте технікою вишивки бісером досконало, і вам не доведеться щось переробляти та виправляти у своїй роботі.
Якщо ви все ж вирішили вишити для себе та для своїх рідних вишиванці, то придивіться до заготівок на габардині
Габардин — заготівки на такій тканині мають особливу популярність завдяки своїй ціні та якості. Такі загтівки для вишивання бісером дешевші, ніж заготівки на домотканому полотні, але за своїм зовнішнім виглядом і якістю анітрохи не поступаються останнім. Тканина дуже приємна до тіла, вишивати на ній легко і в носінні вона не втрачає свого зовнішнього вигляду.
Домоткане полотно або льон — варто зазначити позитивні якості такого матеріалу — лляне полотно дуже міцна тканина, має гладку матову поверхню, мало забруднюється. Льон дуже комфортний у носінні, завдяки гігроскопічності лляний одяг чудово сприяє природній терморегуляції тіла. Практичність, гігроскопічність і естетичність тканин із чистого льону широко відомі та оцінені. Один недолік — сильна зминальність. Виробники виправляйте це за допомогою додавання синтетичних волокон, але варто враховувати, що зі збільшенням частки синтетичних волокон «тераються» і гігієнічні властивості льону. Вишита бісером, вишиванка на такому полотні має дуже автентичний вигляд і тішитиме вас не один рік. Такі речі в пору передавати у спадок.
- Стрічка-липучка з клейовою основою так широко увійшла в повсякденний вжиток, що ми часто навіть не помічаємо її присутності. Простота, надійність та різноманітність застосувань роблять стрічку велкро з клейким шаром незамінною в сучасному світі. Давайте разом дослідимо цей цікавий матеріал.
- Кожен виріб ручної роботи унікальний, адже ви вкладаєте в нього час, турботу та майстреність. Але як донести це до покупця? Як зробити, щоб ваші авторські роботи запам’ятовувалися? Тут на сцену виходять бірки, етикетки й теги — маленькі деталі оформлення, які підкреслюють ручну працю та любов, вкладені у створення кожної речі.