Шпилька для волосся своїми руками — фантазія та майстерність
Є велика ймовірність того, що прикраси для волосся виникли раніше за інших.
Зачепився яскравий листочок за пишну гриву першобутньої дикарки, а інша побачила, вибрала три яскравіші листочки та встромила у своє волосся, бо так воно стає привабливішим.
Згодом зачіски красунь зажадали винаходи різних пристосувань для утримання форми, але виключно утилітарними ці предмети ніколи не були. Краса, оригінальність, відповідність моді — такий має бути шпилька. Немає нічого більш відповідного під ці вимоги, ніж прикраса авторської роботи.
Зробіть найпростішу шпильку в комплект до офісного костюма або створіть справжній витвір мистецтва для урочистого випадку. Подаруйте маленькій дочці шалову прикрасу для хвостика або придумайте суперстильний варіант для дочки-підлітка. Все, що вам знадобиться, — металева основа, яку зараз легко купити в магазинах товарів для рукоділля, і трохи натхнення.
Традиційний квітковий дизайн шпильок надає велике поле для фантазії ручок будь-якого напрямку. Зв'язані гачком троянди, ягоди, закріплені на обшитій тканині основі, гарні для шпильки, яка доповнить однотонний кашеміровий светр або трикотажне плаття.
З тим самим одягом мають непоганий вигляд шпильки, сплетені в техніці макрамі. Не думайте, що макрамі — це тільки плоскі панно та браслети. Об'ємні квіти, що схожі на лілії, пишні троянди, строгі кали можуть прикрасити вашу шпильку. Вони прекрасно тримають форму та легко поєднуються з різними різновидами додаткового декору, від дерев'яних намистин до стразів Сваровскі, питання лише в тому, з чого ви будете плести. А якщо прикрасити річницю звисаючими вниз горошинами вузли "кулак мавпи", вона додасть динамічності вашому образу.
Ритмічний і атласний блиск, характерні для робіт у техніці канзаші, підійдуть до шовкової блузки, до плаття з тафти або креп-сатину. Техніка ця нескладна, але вимагає твердої руки, акуратності. Прикрасьте ваші локони, спустивши з шпильки кілька гронодів із крихітних пелюсток, як це заведено в канзаші, вони підкреслять вашу крихкість.
Коли йдеться про акуратність, не можна не сказати про вишивку. Оформіть фактурну "вовняну" гладдю шпильку для щоденної зачіски. Така прикраса особливо доречна в майбутні зимові дні, вона дарує душевне тепло та відчуття затишку. У техніці вишивки хрестом, тоншою шерстю, можна вишити класичний орнамент, прості кольорові квадратики, діагональні смужки. Або візьміть муліне відтінків кольору денім і повторіть кельтський візерунок, тоді аксесуар підійде до джинсової сорочки, до будь-якої джинсової ноти в одязі.
Сутажна вишивка — популярна зараз техніка. Її прийоми освоїть будь-яка майстерня, а декоративні можливості безмежні. З її допомогою ви виконаєте нехитре оздоблення у формі одного вензель-завитушки вздовж поверхні шпильки, але замахнутися на філігранний розкішний візерунок із доповненнями з подільних каменів, напівбусинів і кабашонів — теж варто було б, було б чим носити таке диво.
Нарешті, вишивка бісером. Вишиєте ви орнамент із використанням рубки та склярусу, або це буде рослинний, фантазійний малюнок, головне — підібрати якісну основу. Адже річ може вийти досить важкою, особливо якщо ви майстер багатошарових композицій.
А тим, хто тільки знайомиться з бісером, можна порадити декорування виробу в "крейзі"-стилі. Потрібно тільки набирати на нитку різний бісер, у змішуванні кольорів і розмірів, і прошивати тканинну заготовку шпильки поперек, довгими вистьобами в будь-яких напрямках. Додайте до цього кілька витків тасьми або ошатного шнура, прикріпіть оздоблення до металевої основи, і унікальний, пустотливий аксесуар для зачіски готовий.
Шкіра — дуже благородний, стильний матеріал. Шпилька зі шкіри під стати будь-яким вбранням, визначтеся тільки зі способом роботи. Основних — два: прикраса основи об'ємними суцвіттями, блискітками й обтягування щільної заготовки шматочком шкіри з одночасним формуванням гарних складок. Шкіра добре "терпить" сусідство дерев'яних намистин, напівдрагоцінних каменів, жакардової тасьми з натуральних ниток, тому сміливо вносьте ці деталі в декор подрібнення.
Фоміран — молодий напрям у рукоділля, зараз із нього роблять неймовірно гарні квіти. Шпильки з квітами з фоамрану мають дуже ніжний та привабливий вигляд. Кожна майстерня сьогодні доступний цей матеріал, тому прикраси з фома є на вокyt популярності.
Сміливість — не остання справа в творчості. Використовуйте різні техніки в роботі над шпилькою, створюйте нетривіальні поєднання форм, матеріалів. Хутро, пір'я, будь-який цікавий лоскуток може стати поштовхом для натхнення. Картини відомих художників дадуть ідею для сюжету розпису, а спогади про літо — для квіткового шедевра з фомірану. Творіть, вкладаючи любов, тоді результат сам стане джерелом любові.
- Стрічка-липучка з клейовою основою так широко увійшла в повсякденний вжиток, що ми часто навіть не помічаємо її присутності. Простота, надійність та різноманітність застосувань роблять стрічку велкро з клейким шаром незамінною в сучасному світі. Давайте разом дослідимо цей цікавий матеріал.
- Кожен виріб ручної роботи унікальний, адже ви вкладаєте в нього час, турботу та майстреність. Але як донести це до покупця? Як зробити, щоб ваші авторські роботи запам’ятовувалися? Тут на сцену виходять бірки, етикетки й теги — маленькі деталі оформлення, які підкреслюють ручну працю та любов, вкладені у створення кожної речі.