Розвивальна книжка з фетру своїми руками
За сучасного різноманіття магазинних іграшок, попри їхню барвистість і різноманітність, багато хто віддає перевагу іграшкам ручної роботи. Їх не обов'язково купувати, за бажання можна змайструвати виріб своїми руками.
Чудовою іграшкою для дитини від 1 року стане книга з фетру. Крім яскравості та краси такої вироби, що точно оцінить будь-який малюк, основним її завданням є розвиток крихітки. Вона познайомить малюка з новими тактильними відчуттями, посприяє розвитку дрібної моторики, допоможе освоїти та закріпити деякі навички, та й просто стане чудовим компаньйоном малюка.
Під час вибору такої іграшки з фетру треба враховувати вік дитини:
- Для найменших має бути багато привабливих уваги речей: шелесткі елементи, брязкальця та пискавки, а також те, що можна помацати ручками, пришиті стрічки або великі намистини;
- Для діток старшого віку можна додати сюжетні сторінки зі знайомих казок або мультфільмів. Крім ігрового моменту, ці сторінки мають допомогти дитині пробувати встановлювати логічні зв'язки, вчити порівнювати, навчити розрізняти кольори, познайомити з геометричними фігурами та навичками рахунку;
- Для дошкільнят розвивальна книга допоможе вивчити алфавіт, познайомити зі складками та новими словами.
Після вибору теми та ідеї, необхідно зайнятися організаційними питаннями: вибрати кількість сторінок, їх наповнення і спосіб кріплення, а також підібрати матеріали для пошиття розвивальної книжки.
Для створення книги-іграшки своїми руками знадобиться різний матеріал, час і натхнення!
- Насамперед знадобиться фетр різної товщини, з нього буду виготовлені й самі сторінки, і майже всі декоративні елементи. Фетр для пошиття розвивальних іграшок знадобиться двох різновидів: жорсткий і м'який, за вдалого його комбінування вийдуть цікаві фактурні зображення, які гідно оцінять діти.
Тонкий фетр підійде для деяких нашивних елементів і самих країн, якщо під ним є тверда основа. Жорсткий фетр використовують у більшості декоративних елементів, аплікацій, а також іноді й для сторінок.
Під час вибору матеріалу перевагу треба віддавати натуральним тканинам, що не містить віскози, такий матеріал зберігає свої властивості після довго використання і прання. Останнім часом, майстри, що займаються фетровим рукоділлям, віддають перевагу корейському фетру, він якісний, має різноманітну колірну палітру та зручний у використанні.
- Для вибору викрійки сторінок і аплікацій із фетру допоможе інтернет, там можна знайти величезну кількість ідей і підказок і способів їхнього втілення або ж намалювати своєю рукою. Для вирізування, крім простих ножиць, можна використовувати фігурні, так край вирізу тканини вийде з візерунком.
Щоб спростити роботу зі створення нашивних прикрас своїми руками, можна задаватися й знайти фетр із картинками для аплікацій. Їх потрібно тільки вирізати, вклеїти або вшити в книжку.
Щоб дитині було цікаво вивчати книжку, декоративні елементи потрібно цікаво закріпити. Для цього будуть потрібні різні ґудзики, намистини, липучки, замки, стрічки, шнури та клейовий декор.
Дерев'яні ґудзики та намистини мають приємну фактуру. Маленьким діткам сподобається їх чіпати, вивчати та крутити в долоньках. старшим дітям вони знадобляться під час вивчення рахунку та розвитку дрібної моторики.
На відміну від дерев'яних, пластикові ґудзики відрізняються різними кольорами та формами. У роботах їх можна використовувати як дрібний декор сторінок (маленькі пташки або листочки) і для закріплення декору, наприклад, кріплення фруктів на дереві. Так само з цим завданням впораються липучки та магнітні кнопки.
Стрічки та шнури теж широко застосовуються в розвивальних книжках. Для маленьких дітей зі стрічок можна зробити пелюстки квітів або травичку, такі елементи буде цікаво помацати та потримати. Шнури теж використовуються під час виготовлення розвивальної книжки. Передусім, на них можна нанизувати намистини для навчання рахунку або скріплювати елементи.
Щоб весь декор міцно триматися на своїх місцях, його потрібно надійно закріпити. Для цього потрібні нитки, голки, клейовий інструмент і допоміжний елемент — англійські шпильки. Нитки потрібно підібрати в тон матеріалу, на якому вони будуть використані. Якщо книга буде шатися на руках, вистібки мають бути максимально акуратними та міцно тримати пришивні елементи.
Додатково в роботах можна використовувати бавовняні тканини та різний набивальний матеріал, наприклад, синтепон або синтепух.
Для складання сторінок і декоративних елементів підійдуть клейовий термопістолет із силіконовим клеєм або клейова павутинка. Вже в готові сторінки треба встановити люверси (можна вручну або з використанням спеціального інструмента) і братися до остаточного складання книжки.
Варто зазначити, що розвивальну книжку з фетру не треба залишати наодинці з маленькою дитиною без нагляду дорослого!
Фетрове рукоділля — це унікальна й багатогранна гілка рукоділля. Фетр вдячний матеріал, його можна використовувати не тільки під час виготовлення книг, але й робити з нього різні іграшки для дітей, ялинкові прикраси та декоративні елементи.
- Новорічний декор на основі пінопластових заготовок у вигляді куль — це ідеальне поєднання простоти та фантазії. Пінопластові заготовки легкі, зручні для декорування й відкривають безліч можливостей для творчості. На основі цих заготовок можна створити ялинкові прикраси або святковий декор для інтер’єру.
- Якщо ви ще ніколи не працювали з фатином, то саме час спробувати! Це той матеріал, з яким легко, весело і просто творити. Уявіть, що за кілька хвилин ви власноруч зробите пишну спідничку для дитячого свята або чарівний обруч із квітами.