Переваги й недоліки в'язання з бавовняної пряжі

Цілком природньо, що бавовняна пряжа є однією з найбільш популярних світі. Одяг з бавовни забезпечує комфорт при носінні, особливо в теплу пору року. Він довговічний і пропонує широкий вибір кольорів.
У цій статті ми розглянемо плюси й мінуси в’язання з пряжі, виробленої з бавовни.
Бавовняне волокно, з якого створюють пряжу, є м’якою пухнастою оболонкою навколо насіння бавовнику. Цю рослину вирощують у тропічних регіонах по всьому світу. Це одне з найдревніших відомих волокон, знайдене під час археологічних розкопок у Мексиці та Індії, що датуються понад 5000років до н.е.
Найбільшими виробниками бавовни є Китай, США, Індія, Пакистан і Узбекистан, які забезпечують понад 70 % світового виробництва бавовни.
Особливості в’язання з бавовняної пряжі
Бавовна має низьку еластичність. Через природну хвилястість під час носіння в’язаного виробу бавовняні волокна поступово випрямляються та витягуються під власною вагою. Тому під час роботи з бавовняною пряжею варто застосовувати щільну техніку в’язання, аби запобігти провисанню в’язаного полотна під власною вагою, що стає особливо помітним у вологому стані.
Деякі майстрині при в’язанні виробів з бавовняної пряжі надають перевагу використанню спиць меншого розміру, ніж рекомендований для данного виду нитки, аби отримати більш щільне в’язане полотно і мінімізувати розтягування.
Після прання зв’язане з бавовняної пряжі полотно повертається до свого первісного розміру, завдяки відновленню структури волокна.
Переваги використання бавовняної пряжі
- Повітропроникність. Вироби з бавовни чудово пропускають повітря, що робить їх комфортними в спеку. Бавовна складається переважно з целюлози, що допомагає ефективно відводити тепло від тіла.
- Драпірування. Якщо викласти вироб, в’язаний з бавовни так, аби утворилися м’які об’ємні складки, завдяки нееластичності бавовняної нитки форма декоративних складок прекрасно триматиметься. Драпірування ефектно прикрасить зв’язані з бавовняної пряжі легкі ковдри, шарфи тощо
- Здатність до вбирання вологи. Бавовна добре поглинає вологу і утримує барвники, що забезпечує широкий вибір кольорової гами в’язаних виробів.
- Нескладний догляд. Вироби з бавовняної пряжі можна прати в машинці та сушити. Однак для збереження форми рекомендується сушити їх на рівній поверхні.
- Міцність. Бавовна – це надійний і довговічний матеріал, який водночас м’який і приємний для тіла.
Недоліки бавовняної пряжі
- Деякі види пряжі з бавовни, особливо темних відтінків, можуть линяти. Тому рекомендується протестувати пряжу перед в’язанням, особливо якщо кольори у виробі будуть змішуватися.
- Новачкам може бути складно працювати з бавовняною пряжею через її слизкість. Тому виробники часто обробляють пряжу для полегшення в’язання.
- Бавовняне в’язане полотно схильне до утворення складок, що потребує додаткового догляду у порівнянні з пряжею з бавовни в суміші з іншими волокнами. Фактично, деякі бавовняні суміші створені безпосередньо для того, аби впоратися з цією проблемою.
- Кругова вишивка бісером – це одна з найцікавіших технік, яка дозволяє створювати унікальні декоративні композиції. Вона відрізняється від звичайного вишивання тим, що бісер пришивається по спіралі або концентричних колах, починаючи з центральної точки. Такий підхід вимагає особливої точності, адже будь-яке зміщення може порушити загальну гармонію візерунка.
- Одиним з універсальних штучних флористичних елементів, який набув великої популярності серед майстрів, є гнучкі гілочки з бруньками на дротяній основі. Розглянемо, якими бувають ці декоративні гілочки, в яких сферах вони застосовуються та які вироби можна створити власноруч, використовуючи цей цікавий матеріал.